W dzisiejszym świecie bylejakości nie tak łatwo skusić dziecko tym, co wartościowe. Razem z moim synem podjęliśmy to wyzwanie i wśród byle jakich książek wyławiamy te, które są mądre i piękne. A jest ich sporo, wystarczy poszukać. Świat ilustracji zaczarował nas w szczególności...

środa, 30 października 2013

Marcin Brykczyński, 12 kolorów

Wydawnictwo Literatura, 2009
Oprawa: twarda
str. 27
Wiek: 3+

Ilustracje:  Ewa Poklewska-Koziełło

Obecnie świat Franka zbudowany jest z cyfr i kolorów. Nazywanie zarówno jednych, jak i drugich wciąż stanowi wielkie wyzwanie, ale nie poddajemy się łatwo. Książka, na której szlifujemy swoją wiedzę na temat kolorów jest... piękna. Nie sposób oderwać od niej oczu. Jej bohaterami jest dwanaście kolorów i każdemu z nich poświęcona została odrębna historia. Wierszyki są śmieszne i zabawne, ale dla nieco starszych dzieci. Zdecydowanie największym atutem książki są ilustracje. 
6 komentarzy:

 1. Inez, masz wspaniałego Mężczyznę w domu - to niesamowite, jak szybko przestał być nieporadnym niemowlakiem!

  OdpowiedzUsuń
 2. Co z tego, że chłopstwo wyrosło, skoro rymy fajne. Notujemy, notujemy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Bazylu, książka warta uwagi, ale niełatwo ją dostać - zewsząd straszy "nakład wyczerpany". Ale jak widać, można ją znaleźć.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 3. bardzo lubię ilustracje Poklewskiej-Koziełło, są takie bajkowe. Będziemy poszukiwać książki, bo u nas też kolory na tapecie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie macie i polecacie książki z ilustracjami tejże Pani???

   Usuń