W dzisiejszym świecie bylejakości nie tak łatwo skusić dziecko tym, co wartościowe. Razem z moim synem podjęliśmy to wyzwanie i wśród byle jakich książek wyławiamy te, które są mądre i piękne. A jest ich sporo, wystarczy poszukać. Świat ilustracji zaczarował nas w szczególności...

środa, 16 października 2013

Stary niedźwiedź, Jedzie pociąg z daleka, Co Janek zrobił?, Piłka

Wydawnictwo Muchomor, Book House, Bajka
Oprawa: twarda
str. 6-8
Wiek: 0+

Ilustracje:  Agnieszka Żelewska, Ewa, Kozyra-Pawlak, Marcin Piwowarski, Beata Zdęba

Oto książki w idealnym formacie dla małych rączek ukochane przez Franka póki co najmocniej. Takie książki można zabrać wszędzie: na spacer, do łóżka i do samochodu (no może z wyjątkiem wanny). Poza tym są bardzo cierpliwe, bo ich kartki nie rwą się złośliwie podczas przeglądania. Ale chyba ich największą zaletą są rymowane teksty, które tak jak w przypadku Starego niedźwiedzia i Jedzie pociąg z daleka można również zaśpiewać. Idealnie nadają się do ćwiczenia pamięci dwulatka: maluch z radością dokończy rozpoczęte przez mamę zdanie, a rym ułatwia zapamiętanie danego słowa. Każda książeczka zilustrowana została w całkowicie innym stylu. Nie ma nudy. To nauka i zabawa naprawdę niskim kosztem.


4 komentarze:

 1. Uwielbiam Jedzie pociąg - Majka też :-) A do Żelewskiej mam sentyment ostatnio, od kiedy zobaczyłam ją na żywo na wernisażu wystawy dotyczącej morskich ilustracji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A żebyś słyszała, jak Franek śpiewa "Jedzie pociąg" i "Starego niedźwiedzia"... Aż łezka w oku się kręci :')

   Usuń
 2. chyba coś w takim formacie sobie musimy sprawić na wycieczki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecamy! Świetnie się sprawdza, gdy trzeba chwilę posiedzieć w wózku.

   Usuń